7.kapitola D.A.

25. října 2008 v 16:18 | Netri |  Cold case
Dneska je úžasnej den. Ségra je po operaci slepáku, která dobře dopadla a já vyhrála jednu povídkovou soutěž:) Ještě ted' jsem z toho výsledku překvapená a chvějou se mi ruce. :) Přesto jsem št'astná. :) Soutěž to byla na skvělém blogu o CSI:Miami ( www.csi-miami-sm.blog.cz) Takže se tam určitě mrkněte. Možná tu povídku přidám někdy i sem na blog:)
Ted' už ale k Cold case. Toto je předposlední kapitola...A ukáže se v ní, kdo je vrahem. Přeju hezké čtení. Jinak, písnička kterou si určitě pust'te je od Tarji Turunen (bývalá zpěvačka Nightwish), Poison. Do povídky jsem část textu přidala:) A pište povinně komenty.

"Jakto, že jsme na to nepřišli dříve? Vždyt' to bylo tak jasný," mlátil se do hlavy Nick. Samozřejmě měl na mysli poznání toho, že Iseult byla tou neznámou jezdkyní. Kat přikývla.
"Chudák ta holka. Ještě, že jsme jí nevyhledali. Otevřít starý rány by bolelo. Kdo ví, co by se stalo," řekla. Nick se zamyslel.
"No, já bych ji rád poznal. Takovou autorativní postavu. A podle výpovědí byla hezká. Hodně moc hezká."
Kat se zašklebila.
"Ta by tě nakopala do prdele. Řeknu ti to asi takhle, Samuel měl slabost pro tvrdý holky. Vem si takovou Lilly. Já bych si jí klidně dokázala představit na místě Iseult.."Náhle zmlkla, zbledla. Oči se jí rozšířili poznáním. Pohlédla na Scottyho, který neznatelné kývl.
"Hey, Millerová, co je?" zeptal se nechápající Nick.
Kat zavrtěla hlavou aby se trochu vzpamatovala z šokujícího zjištění.
"Ale nic, jen jsem si uvědomila, že jsme to vyřešili i bez hlavního svědka," řekla rychle. Nickovi to moc nesedělo, ale už nemohl nic dodat, protože na oddělení se objevil asi třicetiletý, pohledný Thomas Worless. Naštěstí přišel bez právníka.

"Vy mi chcete říci, že jsem zabil toho kluka?" zeptal se chladně ve výslechové místnosti. Scotty kývl.
"Měl jste jak motiv, tak příležitost. Ve skutečnosti jste ale nechtěl zabít Samuela. Vašim cílem byla Iseult." Kdyby nebyl Thomas zahleděn do sebe, povšiml by si, zvláštního, nebezpečného tónu v detektivově hlase. Jenže Thomas ostatní nevnímal. Odfrkl si.
"Neriskoval bych kvůli takový....kvůli takovýmu dítěti," poznamenal nenávistivě. Scotty povytáhl obočí. Snažil se brát tento případ jako ostatní. Jenže když viděl samolibou tvář hlavního podezřelého, ztěží udržel své nervy na uzdě.
"Iseult byla mnohem vyspělejší než vy. Víte, že tehdy slavila šestnáctiny?" připojil se do výslechu i John.
Thomas sklopil oči.
"Stále to ale bylo dítě. Pletla se do něčeho co....ale ne, nebudu se o tom s váma bavit. Chci právníka," poručil si. John se Scottym na sebe pohlédli. Chce právníka, tak ho dostane...

Bill dorazil do hodiny. Tvářil se tvrdě, nesmlouvavě, ale přesto bylo v jeho očích něco nepopsatelného. Něco, co jiní právníci neměli. Možná pocit vinny, možná láska. Kdo ví?
"Chtěl bych říci, že něvěřím tomu, že za to Thomas může. Jenže to říci nedokážu," poznamenal k detektivům v poslechovce. Ti pochopili. A věděli, že mají spojence.

"Máme svědka, který viděl jak jste uhodil Iseult a vyhrožoval jste jí. Čtyři dny před tou vraždou," začal Scotty hledíc na Thomase. Popravdě se ale více soustředil na Billa. Ten se po slově "uhodil" napřímil a na svého bratra zlostně pohlédl. Thomas mlčel.
"Nedivim se, že vás Iseult štvala. Byla tak kouzelná, nevinná, éterická. A to vyrůstala v Kenso. Vy jste se do ní zamiloval, že Thomasi? Jenže ona vás odmítla, měla raději Samuela. Chtěl jste pomstu." Scotty už vše pochopil. Pochopil důvod toho, proč Thomas zabil. Za vším zase stála láska.
"Já ji nemiloval," řekl stále chladně Thomas, ale jeho tvář mluvila o opaku.
"Ale milovals. Stejně jako mi ostatní. Akorát si nepatřil k nám. Nedokázal ses změnit," promluvil náhle Bill. Jeho bratr na něj zlostně pohlédl.
"Ty mlč. Neplet' se do toho, hled' si svý práce. A věř mi, já ji nenáviděl," zařval. Bill zavrtěl hlavou.
"To až poté co tě odmítla. Já to vim, bratře. Ona mi to řekla."
Thomas vykulil oči.
"Řekla? Proč? Co? Vy jste se o mě bavili?" zeptal se šokovaně. Bill přikývl.
"Měl jsme na tebe dávat pozor. Aby si nevyvedl nějakou hloupost. Sice tě odmítla, ale ona odmítla každého. Krom Sama. Ty si jenom nechtěl pochopit, že se najde holka, která je schopna tě odmítnout."
"Kdyby...kdyby tam nebyl ten Samuel, neodmítla by mě," začal Thomas. Bill nemohl souhlasit.
"Kdyby tam nebyl Sam, nebyla by tam ani ona. Isy se Samem...byli jako dvojčata. A ty si jí ho vzal." Thomas na svého bratra zhnuseně pohlédl.
"Vy jste tak pitomí. Tvrdíte jak ji znáte, ale je to kec. Ani nevíte pravdu. Ve skutečnosti jsem ji chtěl jenom vystrašit. Ukázat, že dokážu všechno a že neni dobré mě odmítat. Jenže...oni nebyli jako dvojčata. Ti dva spolu chodili a nikdo z vás to nevěděl. Ve dne jste si jí nevšímali, ale já ji sledoval. Viděl jsem, jak ji drží za ruku, hladí ji, líbá, utěšuje. On si jí nezasloužil. Byl to hlupák, chudej hlupák, který pro ni nemohl nic udělat. Nemohl ji vyvést z chudoby, ukázat bohatství. A to já mohl. Kdyby mě chtěla, mohla mít všechno. Jenom kdyby chtěla. Mohla mě klidně využívat. Jenom kdyby chtěla..." Po Thomasově tváři stékaly slzy. Vrátil se do doby svého hloupého mládí, do doby své první skutečné lásky.
"Ona nechtěla," zašeptal Bill, který svého bratra z části chápal. Také krásnou Iseult miloval. Jenže narozdíl od svého bratra si uvědomil, co krásný andílek potřebuje. Nebyli to peníze, byla to skutečná láska. Kdysi to byl Samuel...
Thomas přikývl.
"Řekla mi, že jsem hezkej kluk, ale že miluje jiného. Řekl jsem jí, že ji dám vše, co si bude přát, ale ona na to, že vše co chce už má. Nechápal jsem jí. Nebyla jako ty holky ze školy. Nebyla jako ostatní husičky. Byla tak čistá, tak nehodící se do tohohle světa...."
"Koho si chtěl zabít? Ji nebo Sama?" zeptal se Bill na otázku, která všechny zajímala.
Thomas se zamyslel.
"Chtěl jsem ji pouze vystrašit. Ale všechno se zvrtlo..."

Seděl v luxusním autě, tiše sledoval dvojici nasedající na motorku. Chvíli se o něčem hádali, pak se začali smát. Samuel jí nasadil helmu, ohlédl se na kamarády a něco řekl. Počkal až se svojí "kamarádkou" osamní. V tu chvíli se stal Thomas svědkem něčeho, co rozhodně vidět nechtěl. Samuel natáhl ruku, křehkou dívku si k sobě přitáhl a vášnivě políbil. Polibek trval několik sekund, pak se od sebe dvojice oddělila a nasedla na motorku. Rozjeli se.
Thomas nastartoval, následoval je. Byl rozhodnut...

You're poison running through my veins
You're poison, I don't want to break these chains..

Přidal rychlost, mířil přímo směrem k těm dvoum. Těsně před srážkou na něj Samuel pohlédl, snažil se motorku strhnout. Jenže řídila Iseult...Náraz vzal Thomasovi dech, ale vzpamatoval se rychle. Otevřel dveře, vyškrábal se z auta. Pohlédl na místo činu.
Samuel ho nezajímal, rovnou šel ke krásnému andělovi. Pohladil ji po tváři.
"Je to tak lepší, lásko," zašeptal mezi slzami. Z dálky se už ozývali motorky ostatních. Naposledy pohlédl na dílo zkázy, pak odešel. Nevšiml se, že otevřela krásné modré oči. Myslel si, že je mrtvá. Že ji zabil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zipik zipik | Web | 25. října 2008 v 17:25 | Reagovat

Tak nevim jestli mi mělo něco dojít nebo ne....uplně si mě zmátla :D ;) Zvlášť touhle frází :

"Vem si takovou Lilly. Já bych si jí klidně dokázala představit na místě Iseult...."

Vidím to asi takhle → Domysli si čtenáři xD

Ale moooc se mi celá povídka líbila!Doufám že ještě něco o CC napíšeš protože píšeš skvěle, to taky vysvětluje že se vyhrála tu soutěž, znám pár lidí co do té soutšže psala, a myslím že ty si tu výhru zaslouříš!!!! Jo a ať se ségra zotavuje! ;) :lol:

2 Lendulka Lendulka | Web | 25. října 2008 v 17:42 | Reagovat

tak ted sem s toho trochu zmatená no uvidíme jak se vyvine další pokračování,a nechybí ti náhodou 6.díl?

3 fabrinka fabrinka | E-mail | Web | 25. října 2008 v 19:49 | Reagovat

Ahoj Netri, prosim ta nemohla by si mi dat na seba icq skype alebo msn?

4 Netri Netri | 25. října 2008 v 20:25 | Reagovat

Fabrinka: Jasně, ICQ 361-677-412

5 ivet ivet | E-mail | 25. října 2008 v 21:24 | Reagovat

je to zase krásný dílek, já si to myslela... teda to ohledně Lil... tak bych prosila ještě závěrečný dílek...  jo a ta vítězná povídka csi je někde k přečtení??

6 Lenny Smith Lenny Smith | 25. října 2008 v 21:30 | Reagovat

Tak jo... už nevim, co bych měla psát za komenty... píšu skoro ke každý kapitole týhle povídky a píšu pořád to samý, takže ted to nebude vyjímka. :D Je krásnááá :))

7 Pípa Pípa | 8. listopadu 2008 v 23:02 | Reagovat

WOW!!! jen zírám!!! Dokonale napsaný!

8 Ryswin Ryswin | 30. ledna 2010 v 16:49 | Reagovat

hele, Netri, mě tady taky nějak chybí 4. kapitola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama