Září 2006

8. kapitola, 1. část

18. září 2006 v 17:40 | lilianka |  Lily Potter
Další kapitolka Lily je na světě.
Zápas
Týden před famfrpálovým zápasem Zmiozel proti Nebelvíru, přišel k Lily kapitán nebelvírského družstva s prosbou jestli by Lily nechtěla hrát proti Zmiozelu. Julie byla totiž nemocná a nevypadalo to že se včas uzdraví.
Lily souhlasila, ale musela kvůli večernímu tréninku odložitvšechny úkoly, které si chtěla napsat. Vůbec toho však nelitovala. Vždytˇ si úkoly může udělat jindy.
Ráno, po prvním tréninku byla lily hodně ospalá a nedávala při hodinách pozor. Svou prací si až vysloužila školní trest od profesorky Hillové. Naštěstí jí ho ale profesorka uložila až po zápase takže se Lily mohla účastnit všech tréninků a její famfrpálové kvality se kodně zlepšily.
Den před zápasem zašla Lily se Siriusem a Jamesem k Julii na ošetřovnu. Julie byla bledá, ale veselá. Už věděla že jí Lily zastupuje a půjčila tedy rusovlasé dívce své nové koště.
"At´ vyhrajete. Budu vám držet palečky," rozloučila se s nimi Julie když je madame Pomfrayová vyháněla pryč se slovy že nemocná musí odpočívat.
"Jsi nervozní?" zeptala se Ivette, Lily. Nastal den zápasu a Lily byla hodně nervozní. Bála se hlavně toho, že když prohrajou nikdy už nedostane šanci hrát. "To zvládneš," stihla ji ještě ujistit Ivette a pak vyšli na hřiště. Počasí se vydařilo, slunce svítilo přiměřeně a vítr moc nefoukal.
Na hřišti už zmiozelský tým byl. Skládal se ze samých velkých hromotluků.
"Dobrý den, vítám vás na prvním zápasem tohoto školního roku. Proti sobě se utkají nebelvír a zmiozel," přivítala všechny komentátorka Lenka Weasleyová
Po jejích slovech se ozval všeobecný potlesk a Lenka pokračovala: "Nebelvír má nové hráče. Kapitán Michael Hugh vybral jako odrážeče Vladimíra Corrigana a Thomase Volfa. Střelkyni Sarah a chytačku Julii. Ta je bohužel nemocná, takže ji zastupuje Lily Potterová . Zmiozel představovat nemusím, protože tak jsou jen samí tlustý a blbý gorily. Ono by jim neuškodilo dát tam taky někoho kdo by zastupoval něžné pohlaví, tedy nás krásné dívky. Pochybuji však že by ve své koleji našli nějakou tu krasotinku..." Lenka se opravdu rozhovořila, takže ji madame Tretová musela rázně přerušit.
"Kapitáni, podejte si ruce," nařídila kapitánům a když oba tento nechutný čin zvládli zahájila hru
Lily hned vystartovala a začala pátrat po zlatonce. Nikde však po ní nebylo stopy. Pohlédla na svého soupeře jestli náhodou něco nespatřil,ale ten jen čučel do blba, nebo spíše na blba. Zmiozelský brankář se totiž zrovna zmateně díval jestli dala Terry gol nebo ne. Odpovědí mu bylo skore 100:20 pro Nebelvír a křik diváků fandících červeno-zlaté koleji.
V tu chvíly spatřila Lily zlatonku. Ta si létala kousek nad hlavou zmiozelského odrážeče, který svou odrážecí pálkou divoce mával.
Zlatonka raději opustila dosavadní stanoviště, ale odrážečova pálka ji trefila.
Zlatý míček nedobrovolně doletěl blíže k Lily a ještě malinko zmateně poskakoval až vletěl do drobné Lilyny ručky.
Nebelvír vyhrál 250 : 20 a všichni "normální" oslavovali, jakoby nebelvír vyhrál turnaj. Lily byla snad mnohem ráda než ostatní. Byla hrdá že chytla zlatonku, ale tušila že si už nikdy nezahraje.