Srpen 2006

1.kapitola, 1.část pro Jackie Decker

27. srpna 2006 v 17:19 | netri
Poznání
...Jakmile k nim došla, vydali se na dlouhou cestu. Přešli širé pláně, vyšlapali pár kopců až se dostali k lesu. Do té doby nikdo nepromluvil ani slovo. Ted´ se však už stmívalo a les se zdál být hluboký. Proto asi hnědovlasý mladík Dyrqen navrh aby zastavili a odpočali si než vyjde Slunce. Všichni kývli na souhlas a posadili se do měkkého mechu.
"Co myslíte že bude ta zkouška?" zeptal se malý, černovlasý hobit Minsc.
"Nevim, může to býti cokoliv," odpověděl mu Dyrqen a podíval se po svých dvou společnicích, jestli také něco řeknou. Ženy však mlčeli.
"A myslíš že to bude těžký?" Minsc nevydržel mlčet.
"Asi ano," zamumlal elf a začal si prohlížet Lisu.
"Co koukáš?" zeptala se dívka zlostně. Dyrqen zrudl a svůj zrak upřel na hobita, který se pořádně rozpovídal: "...Mohlo by to být třeba zachránit někomu život a nebo třeba zabít nějakou příšeru, třeba ..."
Nikdo ho však neposlouchal.
Lisa ležela na zádech a přemýšlela o moci, kterou získá po splnění té obávané zkoušky bohů.
Dyrqen pohledem zkoumal nebezpečný les a alfí hraničířka Elvien, která byla zakrytá kápí si něco četla. Kniha, která ji ležela na kolenou byla tlustá a bohaté zdobená. Na hřbetu měla něco napsaného elfským jazykem.
"Co čteš?" zeptal se jí zvědavě hobit když si uvědomil že jeho proslov nikoho nezajímá.
I když nebylo vidět ženě do obličeje, Minsc věděl že se na něj usmála. Byla to však jediná reakce na jeho otázku. Elfka se poté znovu zahleděla do knihy.
Minsc si začal ženu prohlížet a nebyl sám. I Dyrqen začal věnovat pozornost Elvien. Ta hned poznala, že se na ni upírají dva páry očí. Zvedla hlavu a rychlím pohybem si shodila kápi. Oboum mužům spadla čelist údivem. Elvien měla dlouhé, husté vlasy tmavě rudé barvy. Na její rasu až neobvykle. Její stejně rudé oči si s obavami prohlíželi Dyrqena. Tvář měla bledou a rty lehce růžové. Znovu se usmála a zahleděla do knihy.
Dyrqen s Minscem si povídali dlouho do noci. Stali se z nich docela kamarádi.
Když už ale zářil měsíc Minsc usínal. Po něm usla i Lisa. Vzhůru zůstali jen elfové.
Elvien stále četla a Dyrqen hlídal. Oheň, který zapálili pomalu uhasínal a začali se ozývat hrůzné zvuky. Elvien zavřela svou knihu a schovala ji do své malé zdobené brašny. Znovu si také nandala kápi.
"Jdu si na chvíly lehnout. Až budeš chtít spát vzbud´ mě. Vystřídám tě v hlídání," porvé promluvila. Její hlas byl jemný a něžný. Dyrqen kývl a ona si lehla. Unavená byla určitě hodně, protože jak zavřela oči hned usla.
Mladý elf ji však nechal spát až do rána. Sám unavený nebyl.
Ráno se první probudila Lisa. Byla hodně mrzutá, takže se jí Dyrqen na nic neptal. Pět minut po lidské ženě se probudila i Elvien. Omluvila se Dyrqenovi za to že ho nevystřídala ale dál už nemluvila. Byla znovu zaahlená v plášti s kápí.
Minsca musel probudit až Dyrqen. Hobit něco naštvaně brblal, ale nakonec se přeci postavil na nohy.
Do lesa vešli už v plné síle. Jediný kdo mluvil byl Minsc, někdy mu také Dyrqen něco odpověděl, ale obě dívky šli mlčky.
Čím více zacházeli do lesa, tím více byla tma. Když už neviděli na cestu, Dyrqen se obětoval a pomocí kouzla rozsvítil. Světlo šlo jakoby s ním. Zahnul doleva a ono se nalevo rozsvítilo
Takto šli ještě dlouho, ale stále neviděli na kraj lesa.
Zdálo se že zabloudili. Nakonec už Dyrqen nevydržel a musel se posadit.
Byl hodně oslabený. Ostatní udělali to co on. Nikdo neměl chut´ mluvit.
Les na ně působil opravdu zvláštně. Jakoby je držel a oni nemohli jít pryč.
Minscovi i Dyrqovi se pomalu začali zavírat oční víčka. Světlo, které Dyrqen vyčaroval usínalo stejně jako jeho majitel.
Vyhaslo když Dyrqen tvrdě usl.
Už nebylo na nic vidět a obě ženy zůstaly po tmě. Zahoukala sova a ony se lekly.
Lisa to už nevydržela a zamumlala nějaké zaklínadlo. Znovu se rozsvítilo. Tentokrát od ní a mnohem jasněji než předchozí, Dyrqenovo.
Elvien se na Lisu zhnuseně podívala. Neměla ráda lidi, kteří nachají vyčerpat síly někoho jiného a ani se nenabídnou aby pomohli. Neřekla však nic, protože se na ni Lisa podívala pohledem který by mohl vraždit. Obě pochopily, že ani jedna nemá ráda tu druhou.
A aby Elvien ukázala že se Lisy nebojí, sundala si kápi.
Kouzelnice si nejdříve myslela, že se Elvien chce pochlubit svou krásou, ale jak se podívala na elfku vyvalila oči. Žena neměla rudé vlasy jako minulého večera, ale smaragdově zelené. Elvien se na Lisu podívala a ta stuhla ještě více. Dívaly se na ni zelené oči říkajíc: "Dávej si na mě pozor." Poté se elfka znovu zakryla a lehla si. Začala předstírat spánek. Byla zvědavá jak Lisa zareaguje. Ta bojácně polkla, také si lehla a narozdíl od Elvien usla.
Ted´ už byla vzhůru jen hraničářka. Spát se jí nechtělo, ale oči se jí začali pomalu zavírat. Bránila se spánku, ale kouzlo toho lesa bylo silnější.

zadání od Jackie Decker

10. srpna 2006 v 16:26 | netri
Zadání od Jackie najdete zde

anketka

10. srpna 2006 v 16:24 | netri
´Přidávám sem takovou malou anketku.

Další info

7. srpna 2006 v 21:42 | netri
Tak tady je další anketka o infu. Dala jsem tam jen ty podle knih zlé, ale u Sevieho si nemyslím že by mohl být na straně zla. Jenže to je už na Rowlingové.
Hlasovat můžete až do 25. srpna.