Červen 2006

C pro Merin

30. června 2006 v 18:48 | netri (lilianka) |  ALBHABET
C pro Merin
Cho Changová - tuhle postavu z HP nemam vůbec ráda
Citron - je strašně kiselej, ale zdravej
Cecilka - kravička mého spolužáka Agatona
Computer - bez počítače bych nemohla žít
Chat - dobrej pokec, hlavně na X-Chatu
CD - když nemáte signál na rádio pustíte si CDéčka
Chorvatsko - tam jedu na dovču (asi)
Cigarety - fůůůůůůůůůůůůůůůůj, nemam ráda když lidi kouřej
Citáty - ani nevim proč jsem to sem dala
Cizý jazyk - zatím jsem se učila jen anglinu, ale za dva měsíče začnu i tu něminu

Jaká postava je vám nejvíce podobná (povahově)

28. června 2006 v 19:05 | netri
Přidávám další anketku. Otázka je jaká je vám nejvíce podobná postava. Myslím tím povahově (někdy jindy třeba pak udělám i vzhledově). Když tam nenajdete "svoji" postavu NEHLASUJTE. Napište mi do komentářů a já ji tam přidám.
P.S. Pište komentáře prosím.

A pro slunenku

21. června 2006 v 16:15 | netri |  ALBHABET
Anděl - Nejlepší jsou obrázky Dark Angel
Autobus - Dopravní prostředek, kterým se dopravuju do školy
Anglie - Tam bych jednou chtěla jet
Alexandra - Nejhezčí ženský méno co znám
Automat - Ve škole máme na pití a já si tak nemusim kupovat v krámě
Akromantule - Krásný pavoučci
Aneta Langerová - Dobrá zpěvačka
Anejett má problémy - Skvělá knížka
Agatha Christie - Píše skvělí detektivky
Arzenik - Nic jinýho mě nenapadlo, je to jed

V pro domushku

18. června 2006 v 14:46 | netri |  ALBHABET
Tady je první písmenko. Domushka mi dala V.
VÝBORNÁ - známka ve škole kterou chci pořád dostávat.
VESELÁ - taková bych chtěla být, ale pořád to nejde.
VAŠEK - jméno kluka kterýho zbožňuju ( doufám že si tohle nikdy nepřečte)
VÍTĚZSTVÍ - pro mě docela důležitý, ale nemůže se vyhrávat pořád.
VÁNOCE - nejlepší svátky v roce.
VOKOUN - dobrej brankář
VLKODLAK - moje oblíbený zvířátko:DDD
VANILKA - mňam mňam, vanilková zmrzlinka je skvělá
VĚDA - bez ní bychom nevěděli nějaký důležitý věci
VÍRA - obdivuju lidi, kteří mají svoji víru a dokážou si ji udržet.

Drabble pro Merin

18. června 2006 v 14:32 | netri |  Drabbles
Další drabble. Téma je "Remus Lupin na straně zla."
* * * * * * * *
Proč to udělal? Proč je zradil? Ona ho milovala a on si klidně změní stranu za kterou bude bojovat. Proč? "Protože nechtěl zemřít." Odpověděla si sama. Slzy ji stékali po tváři a ona mačkala fotku. Fotku kde si nandali prstýnky. Setřela si hořké kapky a pohlédla na náhrobek. "Měl si zůstat u nás. Možná bys žil. Možná bych já nebyla vrah." Řekla. Sehnula se, pohladila náhrobek a ve vteřině se rozhodla. Vytáhla ostrou žiletku a řízla. Jednou, dvakrát.... Padla na zem a než stačila ztratit vědomí vyslovila: "Proč ses přidal na stranu zla Remusi Lupine." Nymfadora Lupinová zemřela na místě mrtvých.

drabble pro Siriu (asi)

18. června 2006 v 14:21 | netri |  Drabbles
Tohle drrable je nějaký divný. Téma je "Když se zamiluje hipogryf"
* * * * * * * *
Byla krásná. Peří se jí a oči nádherně svítili. Klofan procházel kolem ní. Podíval se na ní. Bohužel mu nerozumněla. Dlouho ji miloval, ale ona to nevěděla. Jaká škody. Něco zahučela. On jí nerozumněl, ale šel k ní. Znovu něco zahučela a Klofan si myslel že říká něco jemu. Skočil do jezera. Naneštěstí však ona nehučela k němu. Nějaké dívky ji totiž něco hodily na tělo a jí to bolelo. Klofan si toho nevšímal. A i když nenáviděl vodu, přiblížil se k obří olihni a pokusil se jí zobákem políbit. Ona ho však ploutví odehnala a odplula.

Anketa

17. června 2006 v 18:15 | netri
Rozhodla sem se, že na dovolený napíšu další povídku. Stále se však rozhoduju kdo bude hlavní postava. Pomozte mi prosím.

ALPHABET MEME

17. června 2006 v 16:30 | netri (lilianka) |  ALBHABET
Zde jsou pravidla:
Když si řeknete, zadám vám písmenko. Vy potom na svoji stránku napíšete deset slov začínajících tímto písmenem. Deset jakýchkoliv slov, která pro vás něco znamenají a máte je rádi. Ke slovům musí být připsán důvod.:)) a musíte k sobě dát i tuto výzvu...

drabble pro Eyecle

11. června 2006 v 16:10 | netri |  Drabbles
Téma je "Paní Norrisová versus Křivonožka." Tohle se mi moc nepovedlo. Psala sem to včera večer při mumii.
* * * * * * * * *
"Kolikpak asi dneska chytnu myšiček?" Přemýšlel kocour Křivonožka když procházel hradem. "Možná potkám i Norrisku. To by byla legrace." Myslel dále. Jeho přání se vyplnilo. Zrovna šel kolem pracovny Filche, když na něk vyskočila mourovatá, ošklivá kočka paní Norrisová.
"Mňau, mňau." Zamňoukala toužebně.
"Co zase chceš Norrisko. Vždyt´ víš že tě nemam rád." Řekl jí kočičí řečí Křivonožka.
"Ale já tě opravdu miluju." Zamňokla Norrisová
Křivonožka se rozlobil. Norrisová ho totiž chtěla čumákem políbit. Škrábl jí. Ona ublíženě zamňoukala. Kousl jí a vzal nohy na ramena. "Zbavil jsem se jí. Doufám že už ji dnes nepotkám, mohla by příště vyhrát."

Drabble pro Eriku

11. června 2006 v 15:58 | netri |  Drabbles
Tak a tady je další drabble. Už 10, ale nebojte se. Ti co mi ještě nezadali téma můžou mi ho dát. Mě je totiž jedno jestli drabble napíšu 10 krát nebo třeba 20 krát.
Tohle je na téma "Kulaté nebo půlměsíčkové brýle."
* * * * * * * * *
Zamyšlený Brumbál seděl ve svém kabinetě. V hlavně se mu pořád ozývala jediná myšlenka. "Kulaté nebo půlměsíčkově?" Jak nad tím tak přemýšlel vstoupil do jeho kabinetu ředitel Dippet. "O čm přemýšlíte Albusi?" Zeptal se ředitel. "Zítra si jdu koupit nové brýle a ted´ nevím jestli si mám vzít kulaté nebo půlměsíčkové." "Vy máte ale starosti Brumbále. Před začátkem školního roku je vždy mnoho práce a vy se mne ptáte na takovou pitomost." Vykřikl překvapeně Dippet. Otočil se na podpatku a třískl za sebou dveřmi. Brumbál se usmál. Už si rozmyslel jaké brýle chce. Půlměsíčkové mu budou totiř strašně slušet.

drabble pro jana

11. června 2006 v 15:46 | netri |  Drabbles
Tady je další drabble. Téma je "Svatba Arguse Filche a madame Pinceové v levandulově fialové." Moc mi to nešlo a jestli tam budou nějaké nepřesnosti tak se omlouvám.
* * * * * * * * *
V plněm kostele lidí čekal ošklivý, starý školník Argus Filch na svoji nastávající. Měl na sobě fialový frak vyrobený asi v roce100. Usmíval se. Otevřeli se dveře. Do kostela vešla štastně usmívající žena. Madame Pinceová měla na sobě levandulově fialové, dlouhé šaty. K Filchovi se výborně hodila. Postavila se vedle něho a farář začal. "Pane Argusi Filchi berete si zde přítomnou madame Flintchwoodu Pinceovou?" Nastalo ticho. "Ano." Odpověděl Filch potěšeně. "A vy madame Flitchwoodo Pinceová berete si pana Arguse Filche?" Pokračoval nabručeně kněz. "Ano." Přikývla madame Pinceová. "Dobře tedy. Nandejte si svatební prsteny a můžete se políbit." Dokončil nabubřele kněz.
Pozn. au: Nemohla jsem si vzpomenout na křestní jméno Pinceové (jestli tedy bylo někdy někde řečeno), takže sem tam nějaké vymyslela.

drabble pro slunenku

9. června 2006 v 16:19 | netri |  Drabbles
Další drabble. Téma je "Knihy madame Pinceové." Vůbec sem nevěděla co napsat, ale nakonec z toho vznikla tahle blbost.
* * * * * * * *
" 101, 102,... 5003, 5004..." Madame Pinceová znovu počítala své knihy. Její jediný poklad. Nesnesla by kdyby ji nějaká chyběla a už vůbec kdyby někdo z žáků polil, roztrhl a udělal jiné čachry s jejími knihami. Byla ne ně velice hrdá a měla je ráda. Už proto že byli velmi poučně, ale také že byla každá jiná. "999999" Dopočítala zrovna když ji někdo poklepal na rameno. Lekla se. Kniha ji spadla a rozbily se jí desky. Pleskla rozechvělýma rukama. Otočila se, ale nikoho neviděla. Rozčílila se. Znovu pohlédla na rozbitou knihu a rozplakala se. Nenapadlo ji použít hůlku.

Drabble pro Verču

9. června 2006 v 16:04 | netri (lilianka) |  Drabbles
Tady je další drabble. Verča mi dala téma "Ginny - Dracova tajná láska." Psala sem to při fyzice a vůbec toho nelituju.
* * * * * * *
Křik. Smích. Zelený záblesk. Mladá žena padá mrtvá k zemi. Její zrzavé vlasy ji zakrývali tvář s výrazem hrůzy. Vrah stál opodál. Přes kápi mu nebylo vidět do tváře. Plášt´ však odhodil a přistoupil k mrtvé ženě. Sklonil se nad ní a prsty odhodil zrzavé vlasy z čela. Najednou jakoby se zastavil čas. Dracu Malofoyovi - vrahovi vytryskly slzy. Nechtěl ji zabít, ale musel. Zavřel oči a vzpomínal. "Malfoy, nenavažuj se do naší rodiny." Křičela kdysi. Jak jí to slušelo když se zlobila. Miloval ji, ale nechtěl to přiznat. A ted´ ji zabil. Zabil. Zabil svojí tajnou lásku. Jedinou lásku Ginny Weasleyovou.

úvod

7. června 2006 v 20:38 | netri
Tři mocné děti, tří mocných žen
Začínám psát novou povídku. Jmenuje se "Tři mocné děti, tří mocných žen" Harry truchlí nad ztrátou milovaného kmotra Siriuse a jedna procházka mudlovskou ulicí mu způsobí nejedno překvapení, ale taky hodně nových starostí. Pod dohledem mnoha lidí studuje šestým ročníkem v Bradavicích, kde se bude odehrávat hodně dobrodružství, ale taky se tam zaplétávají nové milostné vztahy.

7.kapitola

7. června 2006 v 19:04 | netri (lilianka) |  Lily Potter
Famfrpálový konkurz
V sobotu nastal famfrpálový konkurz. Lily byla zmatená jestli to má zkusit a nebo raději sedět ve společenské místnosti "na prdeli". Až do pátku si myslela, že to pro ni není, ale profesorka Hillová si jí zavolala do kabinetu.
"Lily, zítra se koná konkurz do nebelvírského famfrpálového družstva. Nechceš to jít zkusit?" Přivítala ji profesorka. "Ale paní profesorko já nikdy na koštěti neseděla a prváci stejně za kolejní družstvo nehrajou, protože nesmějí mít vlastní koště." Namítla Lily bezbraně. "Alespoň to zkus.Tvůj otec byl výborný chytač a kdybysi vyhrála přimluvim se za tebe u ředitele." Usmála se profesorka.
Lily odcházela velice zmatená. Nevěděla jestli na konkurz jít a ztrapnit se nebo se raději o nic nepokoušet.
"Ale kdybych vyhrála mohla bych být v kolejním družstvu a všichni by mě měli rádi." Přemýšlela večer v posteli.
Nakonec se rozhodla jít. Byla si skoro jistá že se neztrapní. "Vždyt´ můj otec byl nejmladší chytač a výborný hráč." Mumlala si pořád. "Tak proč bych nemohla být taková také. Strach z výšek nemám a profesorku Hillovou bych potěšila."
V sobotu odpoledne se vydala na konkurz. Na hřišti byli už všichni dřívější hráči a někteří uchazeči. Po pěti minutách kdy si už všichni mysleli, že nikdo nepříjde začali.
"Chytači půjdou se mnou začnem s nimi první." Nařizoval jim kapitán a odrážeč Michael Hugh, který byl ze šestého ročníku. Lily uposlechla a šla z malým hloučkem žáku k okraji hřiště. Rozhlédla se kolem kdo všechno bude její soupeř. Uviděla chlapce ze čtvrtého ročníku Marcuse Lithia, druhačku Bridget Somerovou, další dívku jménem Catherine Criamová a posledního adepta na chytače Vladimíra Voyagera. Bylo jich málo, ale co se dalo dělat. "Alespoň bude méně soupeřů." Pomyslela si Lily a znovu se rozhlédla. Zarazila se. K hřišti se hnala její spolužačka Julie. "Čekejte!" Křičela dívka z plna hrdla a míjela udivené uchazeče na místo obránce a střelce.
Michael na dívku počkal a až po jejím vydechnutí řekl: "Začneme tím, že si zkusíme jak létáte. Proletíte se kolem hřiště a první dva vyberu do finále."
Všichni se na jeho povel seřadili do jedné roviny a na ted´ vyrazili. Lily byla po startu v čele, ale u brankových tyčí ji předjeli Julie s Vladimírem. Přidala a na konci byla druhá. Kapitán byl dost překvapený, protože se mu ještě nikdy nestalo aby se ve finále střetli dvě prvňačky. Julie byla totiž první. Třetí místo obsadil Vladimír, čtvrté Catherine, páté Bridgite a Marcus nedoletěl. "Julie a Lily se utkají ve finále.Kdo první chytne zlatonku vyhraje." Vydal ze sebe Michael. Dívky se připravili a když byla vypuštěna zlatonka varazili ji chytit. Každá se vydala na jinou stranu, ale když uviděli malý zlatý míček letěli stejným směrem. Šmátrali po zlatonce aby ji sevřeli do rukou. Zlatý míček ale pořád uhýbal ve směru a to se Lily vymstilo zrovna když Julie chytla zlatonku, Lily ztratila rovnováhu a spadla z koštěte. Jediné štěstí měla, že byla jen metr nad zemí a tak to moc nebolelo.
"Lily si v pořádku?" Přistála u ní Julie a pomohla jí na nohy. "Jo gratuluju." Zamručela Lily a usmála se. Stálo jí to mnoho sil, protože vůbec nebyla v pořádku. Bolela jí ruka a nesnášela být druhá. Julie jí úsměv opětovala a začala poslouchat svého kapitána.
"Julie si nová chytačka. Zařídím to u ředitele a ty Lily budeš náhradnice." Prohlásil Michael a začal se věnovat novému odrážeči. K Lilymu a Juliinimu překvapení jím byl hnědovlasý, bývalý adept na chytače Vladimír. "Holky, tak která z vás to vyhrála?" Zeptal se zvědavě. "Julie." odpověděla krátce Lily a šla pogratulovat nové střelkyni Sarah.

drabble pro blanch

6. června 2006 v 18:12 | netri (lilianka) |  Drabbles
Tohle drabble neni vůbec dobrý. Vůbec jsem nevěděla co napsat, ale nakonec jsem to napatlala ve škole. Téma je: "Láska je slepá, ale sousedky ne." Já Blanch zase dala: "Neštastná láska Lorda Voldemorta."

drabble pro domushku

6. června 2006 v 17:56 | netri (lilianka) |  Drabbles
Tak tady je další drabble. Domushka mi dala téma: "Malinová marmeláda nemá konkurenci." Já ji za to zadala "Jak se z Harryho stal had."
* * * * * * * * *
"Pane už jsem sehnal tu marmeládu." Řekl hnědovlasý smrtijed svěmu pánovi. "Á děkuju Johne. Vy nakupujete výtečně. Dejte mi ji už se nemohu dočkat." odpověděl Voldemort potěšeně. John vytáhl bílý kelímek a dal ho Voldemortovi. Ten marmeládu otevřel a ochutnal. "Co to je?" Vyštěkl naštvaně. "Oni malinovou neměli pane." Zaskuhral smrtijed. "Že si dovoluješ mi přinýst ten hnus pomerančovej." Řval Voldie. "Omlouvám se pane..." Nedořekl John, Voldemort totiž vytáhl hůlku a vyslovil: "Avada Kedavra." Smrtijed se ve svitu zeleného paprsku zhroutil mrtvý k zemi. Voldemort uložil hůlku do kapsy u hábitu a se smíchem poznamenal: "Malinová marmeláda nemá konkurenci."

Drabble pro Virginii

4. června 2006 v 17:16 | netri |  Drabbles
Tady je další drabble. Téma je "7 hříchů Lorda Voldemorta"
* * * * * * * *
Harry Potter vyhrál válku proti Lordu Voldemortovi a ted si pročítal Voldieho růžový deník. Seděl v křesle a usmíval se. Z oného růžověho deníku se dozvěděl o 7 hříchů Vlodemorta. Tady jsou (citováno z deníku):
První: Jsem na chlapy
Druhý: Mam rád růžovou asi proto jsem nezabil tu pitomou bystrozorku
Třetí: Nejraději nosím spodky Severa Snapea (červený tanga)
Čtvrtý: Miluju Harryho Pottera
Pátý: Nosil jsem rovnátka
Šestý: Líbí se mi zvířátka a malý dětí
Sedmí: Mám ho malýho
Harry se při posledním bodu hlasitě rozchechtal. Pohlédl do kalhot a řekl : "I v tomhle jsem lepší Lorde Voldemorte neboli Tome Raddle."

Drabble pro Adama22

4. června 2006 v 17:02 | netri |  Drabbles
Tak a tady je už moje třetí drabble. Tentokrát pro Adama22 na téma "První mozkomor v Azkabanu"
* * * * * * * * *
"Líbí se vám toto místo?" zeptal se starý, bledý muž zvláštního tvora a ukazoval na temnou pevnost uprostřed moře. Mozkomor něco zachrchlal a muž nechápavě zamumlal : "Dobře je to tedy vaše. Budete tu hlídat zločince." Mozkomor zase něco neřešitelného zachrchlal. Muž se zatvářil zděšeně a vykoktal: "M-m-můžete s-s-si s-sem p-p-pozv-vat kolik chcete stejných tvorů jako vy." To neměl říkat, protože mozkomorovy se název tvor nelíbil. Natáhl své strupovité ruce, chytl zděšeného muže kolem pasu a "políbil" ho. Muž padl bez duše na zem. Mozkomor vzlétl a rozhlédl se po pevnosti. Byl prvním mozkomorem ve strašlívém vězení uprostřed moře Azkaban.

Volby 2006

3. června 2006 v 14:29 | netri (lilianka)
koho byste volili kdyby vám už bylo nad 18 let. Pokud už jste překročili tuto hranici koho jste volili?